Tiché zprávy

Internet se již dávno stal fenoménem společnosti, lidé si na něj zvykli, používají jej denně k práci, zábavě i hledaní užitečných informací.

Webové Tiché zprávy využívají tohoto fenoménu a poskytují prostřednictvím internetu neslyšícím informace, které by je mohly zajímat, v jejich mateřském jazyce, tedy v českém znakovém jazyce.

Tiché zprávy jsou rozděleny do několika zpravodajských rubrik – Z domova, Ze světa, Sport, Informace, Akce, Rozhovory a Reportáže.

V rubrice Z domova a Ze světa se nacházejí zprávy o neslyšících a různé příběhy, které souvisí s neslyšícími. Do Sportu neslyšících patří informace o sportovních událostech neslyšících. V rubrice Informace jsou zařazeny zprávy informačního charakteru, např. o volných pracovních místech, zprávy ze sociální oblasti apod.
 V rubrice Akce si návštěvníci mohou přečíst o různých akcích pro neslyšící, které se teprve budou konat. Většinu akcí ale najdou v rubrice Kalendář. Velmi oblíbené jsou Rozhovory nejen s neslyšícími osobnostmi, ale i se slyšícími osobnostmi či celebritami. Týmu se již povedlo udělat rozhovory například s neslyšícími osobnostmi je Petr Vysuček, Radkou Novákovou atd. Velkou sledovanost měly rozhovory například se zpěvákem Rudou z Ostravy, političkou Miroslavou Němcovou, herečkou Annou Polívkovou či hercem Radimem Fialou. Reportáže jsou zaměřené na sportovní akce, společenské, mezinárodní akce či akce pro děti.

Tiché zprávy jsou vysílány v českém znakovém jazyce se současným překladem do českého jazyka, takže plní také osvětovou funkci.

Zpravodajský tým text v českém jazyce přeloží do českého znakového jazyka a následně natočí a nastříhá video pro webové stránky. Drtivou většinu týmu, který Tiché zprávy natáčí, stříhá, provádí supervizi a pak zveřejňuje na internetu, jsou neslyšící.

Pokud chcete, abychom Vaši zajímavou zprávu přeložili do českého znakového jazyka a text s videem zveřejnili na našich stránkách, neváhejte nám poslat text nebo natočené video. Budeme se těšit!